Які бувають ароматизатори для карпа

Кращі природні ароматизатори для ловлі коропа і їх застосування

Далеко не завжди аромат, приємний для людського нюху, буде таким і для коропа. Адже велика частина прісноводних риб, по суті, не розпізнає запахів. Їх нюхова система реагує на хімічний склад ароматичної речовини, визначаючи апетитні для організму компоненти. Улюбленими запахами коропа є:

Один з найбільш приємних запахів для більшості прісноводних риб. Крім коропів, зазвичай активно залучає лящів, плотву та інших представників цього сімейства. Також широкою популярністю користуються спреї, краплі з ванільним ароматом. Краплі наносяться безпосередньо на наживку/насадку.

  • Фруктові аромати

Представлені численними варіаціями як чистих запахів (банан, полуниця, персик, ананас і т.д.), так і всілякими їх комбінаціями. Застосовуються для створення привабливих підгодовувань і збільшення ефективності насадок в теплу пору року.

Ще один вельми ефективний аромат для коропа. Зазвичай застосовується для теплої води, але буває не менш ефективним і в холодні сезонні періоди, особливо в сукупності з іншими ароматами.

Зазвичай використовується для просочення насадки або нанесення на її поверхню. Іноді буває єдиним ефективним ліквідом, хоча використовується не настільки часто, як вищеописані запахи.

  • Конопля

Конопля – лідер серед ароматизаторів для риболовлі на коропа. Мабуть, найтрадиційніший, класичний ароматизатор. Застосовується протягом усього року, зазвичай в сукупності з іншими ароматизаторами.

  • Часник

Цей ароматизатор рідко використовується в чистому вигляді. Зазвичай служить доповнюючим інгредієнтом до різних фруктовим, ванільним і медовим ароматизаторів. Застосовується протягом усього року.

Окремою групою ароматизаторів є речовини, що застосовуються при прохолодній воді, коли температура довкілля коропа не перевищує десяти градусів. У цей час більшість прісноводних риб віддають перевагу корму тваринного походження – планктону, дрібним ракоподібних, личинок комах, черепашок і равликам.

Навіть такі мирні види, як короп і лящ в цей час не гребують дрібними побратимами – на доказ того є безліч випадків осінньої/весняної ловлі.

Під час лову коропа восени і взимку краще всього використовувати ароматизатори, що нагадують йому запахи водної живності – риб’ячий жир, крабові присмаки, з ароматом опариша, черепашки, печінки тріски і їм подібні. Використовуються подібні ліквіди як самостійно, так і в сукупності з іншими улюбленими короповими ароматизаторами – коноплями і часником.

Як правильно застосовувати ароматизатори для підгодовувань на коропа

Сьогодні проводиться дві основні варіації коропових підгодовувань. До першої відносяться солодкі склади. Найкращим чином такі суміші поєднуються з фруктовими ароматизаторами і на основі різних ефірних масел (м’ята, масло какао, анісове і інші). Також можна змішувати солодкі підгодовування зі звичайними продуктами харчування: ванільним печивом, медом, халвою, фруктовим чаєм.

Друга категорія коропових прикормлюючих сумішей – пряні склади. Їх краще посилювати часниковими аттрактантами, макухою / маслом конопель, соняшнику. А в холодні сезонні періоди найбільш ефективно будуть працювати ароматизатори з запахами тваринного походження. Як альтернатива, використовуються рибні консерви в олії, риб’ячий жир, відварні креветки / краби або рибне борошно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *