Харчова добавка Quillaja saponaria extract powder

Quillaja saponaria extract powderХарчові добавки широко поширені в харчовій промисловості, оскільки дозволяють покращити властивості продуктів. До харчових добавок відносять і Quillaja saponaria extract powder. Що таке Quillaja saponaria, її характеристики, та де її використовують ви дізнаєтеся вже за мить.

Що таке квілайя?

Цією рослиною люди користуються вже понад 120 років. Квілайя — велика вічнозелена рослина з блискучим листям і товстою корою. Виростає в Китаї та країнах Південної Америки (Болівія, Чилі, Перу та ін.).

Екстракт квілайї — натуральний продукт рослинного походження, харчова добавка E 999, яка покращує консистенцію харчових виробів. Містить тритерпенові сапоніни — головний компонент, який визначає властивості екстракту і його функціональні застосування. Сапоніни додаються в зубні пасти та лікувальні шампуні. Завдяки поверхнево активним властивостям речовина виконує функцію піноутворювача. Також в екстракті присутні поліфеноли, таніни, цукру, оксалат кальцію та ін.

Характеристики

Добавку отримують в результаті водної екстракції подрібненої та висушеної сировини. Випускають трьох типів, що відрізняються один від одного ступенем очищення і кількістю сапонінів в готовому екстракті. У Кодексі Аліментаріус добавка Е 999 представлена 2 видами:

 

 1. Е 999 (i), неочищений екстракт. В процесі обробки видаляють тільки білкові речовини і частково поліфеноли, що негативно впливають на термін придатності продукту. Кількість сапонінів від 20 до 26%.
 2. Е 999 (ii), напівочищений екстракт. Отримують з неочищеного продукту. Видалення домішок проводять за допомогою мембранної ультрафільтрації без застосування хімічних речовин. Кількість сапонінів 75-95%.

Третій тип — високоочищений Quillaia extract Е 999 (iii), який використовують тільки у виробництві вакцин, до категорії харчових добавок продукт не відносять.

 

Порошок не надає колір, не створює смак.  Він має низьку алергенність, тому що до нього не додають інших компонентів в процесі обробки. У складі продуктів харчування екстракт квілайї не створює негативного впливу на здоров’я людини.

Завдяки сапонінам, які входять в склад добавка:

 • зміцнює імунітет, надають загальну тонізуючу дію на організм;
 • регулюють водно-сольовий обмін;
 • зменшують ламкість судин;
 • позитивно впливає на роботу верхніх дихальних шляхів.

Важливо!

При всіх корисних властивостях сапонінів, не слід забувати про високу токсичність сполук. Максимально допустима добова норма добавки Е 999 становить 1 мг / кг маси тіла.

 

Назва

Екстракт квілайї — офіційно затверджене найменування речовини. Міжнародний варіант Quillaia extract.

 

Зустрічаються назви:

 1. Е 999 (або Е-999), європейський код безпеки;
 2. екстракт кори квілайї;
 3. екстракт мильної кори;
 4. екстракт мильнянки;
 5. Quillaya-Extrakte, німецький;
 6. extract de quillaia, французький.

Де використовується

Унікальний біологічний склад з високим вмістом сапонінів допускає використання речовини у виробництві як продуктів харчування, так і ліків, косметики.

 

Харчові продукти

 

У сапонінів квілайї широкий спектр промислового застосування. Інтерес до цих речовин значно збільшився в останні роки через їх властивості піноутворення в напоях і здатності емульгування в продуктах, а також зв’язування холестерину і поліпшення аромату.

 

При струшуванні або з’єднанні з водою екстракт квілайї  утворює щільну, однорідну піну, що довго не осідає. Завдяки цьому екстракт стали використовувати у виробництві пива, сидру, безалкогольних сильногазованих напоїв на основі ароматизаторів.

 

Високий вміст сапонінів в складі робить Quillaia extract ідеальним емульгатором з хорошою поверхневою активністю. Добавка покращує органолептичні показники харчових продуктів: пластичність, в’язкість, відчуття наповненості. Продовжує їх термін використання.

 

Добавка E 999 може бути включена в технологію виробництва:

 

 • морозива (забезпечує кращий розподіл жирів, полегшує збивання);
 • халви: надає виробу пористу структуру, прискорює збивання білкової маси;
 • борошняних кондитерських виробів. Екстракт використовують в ролі вологоутримувача, що продовжує термін зберігання готового виробу.

Косметологія

 

Більш широким попитом добавка Е 999 користується у виробників косметичних засобів.

Quillaia extract, як допоміжний і активний компонент, можна зустріти в складі:

 

 • Косметичних засобів.
 • Зубних паст (замінює небезпечний для здоров’я лаурилсульфат натрію).
 • Кремів для проблемної шкіри: має антибактеріальну, протизапальну та заспокійливу дію.
 • Очищувальних гелів і лосьйонів: нормалізує жировий обмін, тонізує, підвищує капілярну проникність.
 • Шампунів, кондиціонерів. Екстракт квілайї володіє фунгіцидним ефектом, знижує вироблення сального секрету, зменшує лущення шкіри голови.
 • У фармацевтиці добавку E 999 використовують для виготовлення протикашльових препаратів. Вміщені в корі сапоніни розріджують мокротиння, прискорюють її виведення із бронхів.

Медицина

 

Потрібно сказати й те, що подрібнену кору квілайї протягом багатьох століть використовували в народній медицині народи Південної Америки. За допомогою порошку лікували кашель, розчин служив ефективним знеболювальним засобом, і служить до цього часу.

 

Купити харчову добавку Quillaja saponaria extract powder можна в нашому онлайн-магазині за доступною ціною

4 Responses

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *